Svatby

Dokonalá romantika

Svatební hostina v restauraci s unikátní atmosférou a parádní kuchyní jen pár kilometrů za Prahou potěší nejen romantiky, ale i gurmány. Hliněná bašta je už řadu let vyhlášenou gastronomickou stálicí, skvělé výkony kuchyně doplňuje posezení na útulné terase s výhledem na rybník, k dispozici je bohatě vybavené dětské hřiště i prostorné parkoviště. Nabízíme vám svatební salonky i venkovní prostory, kde můžete grilovat a zatančit si za doprovodu živé hudby.


Žádost o ruku ve věži

Přemýšlíte o svatbě, ale ještě jste dámu svého srdce nepožádal o ruku oficiálně? Nic není ztraceno. Máme pro vás a vaši milou poněkud netradiční žádost s příběhem. Scénářů jsme přichystali hned několik. Pokud budete mít zájem, pošleme vám je, a až si jeden z nich vyberete, vše připravíme v našem salonku ve věži na míru.


Předsvatební konzultace

Svatba není událost, při jejíž přípravě bychom chtěli jakkoliv experimentovat a improvizovat. Právě naopak. Proto je dobré vše dopředu podrobně naplánovat. Rádi vás přivítáme na předsvatební konzultaci, během které vám ukážeme veškeré prostory a společně probereme všechny podrobnosti tak, aby váš svatební den proběhl bez sebemenších komplikací.


Jak vybrat svatební menu

Jaké svatební menu by pro vás bylo nejvhodnější? Dáváte přednost osvědčené klasice, nebo chcete připravit moderní menu ovlivněné středomořskou či asijskou kuchyní? Záleží jen na vás, protože náš šéfkuchař vám nachystá menu přesně na míru. A když budete chtít, může být jeho součástí i grilování. Prohlédněte si ukázky svatebních menu, která jsme v poslední době připravovali.


Svatební dort z naší cukrárny

Dobře víme, že gastronomickým vrcholem každé svatby je dort. Proto si na jeho přípravě dáváme zvlášť záležet. Pokud dáváte přednost tradici, upeče pro vás naše cukrářka Barunka prvotřídní českou klasiku. Toužíte-li naopak po překvapení, vykouzlí jeden ze svých skvostů – třeba s příchutí orientálního manga či mučenky. Inspirujte se v naší fotogalerii svatebních dortů.


Obřady v zámku i na zahradě

Průhonice nabízejí řadu možností, kde a jak uspořádat svatební obřad. Velmi oblíbené jsou romantické svatby v zámku nebo na zámeckém nádvoří, požadujete-li církevní sňatek, poslouží místní kostel. Vítanou možností je také komorní obřad na naší zahradě, který má obrovskou výhodu v tom, že se pak nemusíte nikam přesouvat. V případě sňatku civilního kontaktujte matriku v Průhonicích. Pro církevní obřady se můžete obrátit na Tomáše Řeháka nebo Dobroslava Makovičku. Kontakty rádi předáme.


Kde v Průhonicích přespat?

Po oslavě nemusíte v nočních či ranních hodinách z Průhonic nikam odjíždět. V docházkové vzdálenosti od Hliněné bašty doporučujeme několik spolehlivých hotelů či penzionů, kde můžete přespat. Podívejte se na naše tipy.